Визначено оптимальне значення притиснення оптичного перетворювача до поверхні шкіри для отримання інформативного показника фотоплетизмографії, яке дорівнює 0,5 кг/ см2. За такого навантаження не спостерігається фізичних змін у сосочковому шарі дерми і не порушується мікроциркуляція крові на ділянці контакту. The optimal meaning of transducer pressing to a skin’s surface for obtain informational photoplatizmografical index was determined, that equal 0.5 kg/sm2. In this lading a physical variations aren’t observed in the nipple’s layer of a derma and a blood microcirculation on the section of a contact isn’t raised.

Новікова А. О. Визначення оптимальної величини притиснення оптичного перетворювача фотоплетизмографії до досліджуваної поверхні / А. О. Новікова // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 569 : Елементи теорії та прилади твердотілої електроніки. – С. 41–45. – Бібліографія: 3 назви.