Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Наведено результати випробувань на повзучість та визначення ступеня пошкодження порами з метою оцінки залишкового ресурсу сталі 12МХ. Показано, що в умовах одновісного напруженого стану корисна відносна довговічність сягає 0,80–0,82 від часу до руйнування. Виявлено лінійну залежність між відносною об’ємною часткою пор та відносною дійсною деформацією повзучості. З метою оцінки ступеня деградації матеріалу на третій стадії повзучості обговорено термін накопичення пошкоджень. A detailed analysis of creep strain results and microdeterioration by pores during testing for low alloyed 12MKh steel with the aim of an estimation of a residual lifetime prediction has been undertaken. It is shown that for uniaxial stress state the useful relative lifetime achieves up to 0,80-0,82 from time to rupture. The results reveal that relative volume fraction of pores is a linear function of relative true strains. In order to account for deterioration of a material during creep, and explain the shape of tertiary creep, the concept of creep damage accumulation is discussed.

Кондир А. І. Накопичення мікропошкоджень під час повзучості та оцінка параметрів відносного ресурсу сталі 12мх / А. І. Кондир, В. М. Палаш, П. В. Гладиш // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 556 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 43–47. – Бібліографія: 7 назв.