На основі дворівневої феноменологічної моделі нелінійної деформації досліджується деформаційна поведінка матеріалів з пам’яттю форми на основі заліза. Описано трансформацію поверхні навантаження при термомеханічному навантаженні. Deformational behavior of Fe-based Shape Memory materials is investigated. The investigation is realized in terms of the two-level phenomenological model of non-linear deformation. Transformation of the surface of loading is discussed.

Голиборода І. М. Дослідження в термінах феноменологічної синтезної моделі поверхні навантаження при циклічних термомеханічних випробуваннях полікристалічного матеріалу з пам’яттю форми / І. М. Голиборода // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 396 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 41-50. – Бібліографія: 15 назв.