Природні хінони та їх роль в медицині

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто стан досліджень біологічної активності природних хінонів. Наведено дані про рослини, які містять хінони. Розглянута біологічна активність окремих груп хінонів та їх застосування в медицині, зокрема такі види активності, як послаблювальна, антибактеріальна, антифунгінальна, антивірусна, сечогінна, нефролітична, седативна, гіпотензивна, жовчогінна, спазмолітична, радіозахисна, антидерматична, протипухлинна, антидепресантна, ліпотропна. In the review the state of researches on biological potency of natural quinones are considered. The data on the plants keeping quinones, the biological potency of separate bunches of quinones and their application in medicine, in particular such kinds of activity is considered: purging, antubacterial, fungicidal, antivirus, diuretic, nephrolytic, sedative, hypotensive, hepatoprotective, spasmolytic, radioprotective, antidermatitis, antitumoral, antidepressant, lipotropi.

комп’ютерне прогнозування, методи синтезу, антиметаболіти

Природні хінони та їх роль в медицині / М. Й. Білозір, Р. Т. Конечна, Х. О. Чучман, А. О. Тарарака, Н. І. Михняк, Н. Є. Стадницька // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 590 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 94-99. – Бібліографія: 26 назв.