Описано алгоритми локальної оптимізації початкового розв’язування задачі комівояжера з кластерним розподілом точок. Початковий розв’язок складається з об’єднання часткових маршрутів між кластерами та маршрутів всередині кластерів. Кластери формуються з груп точок, що знаходяться в близькому околі. The local optimization algorithms of initial solution of the clustered TSP are described. The initial solution is determined as concatenation of initial partial routes between clusters and routes in clusters. The clusters are formed from the groups of neighboring points.

Базилевич Р. Використання алгоритмів локальної оптимізації для розв’ язування задачі комівояжера з кластерним розподілом точок / Р. Базилевич, Р. Дюпа, Р. Кутельмах // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 565 : Комп'ютерні науки та інформаційні технології. – C. 207–212. – Бібліографія: 3 назви.