Синтез гідроксилвмісних пероксидів на основі 1,1-дифеніл-1,4-бутандіолу

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Взаємодією 1,1-дифеніл-4-етаноїлокси-1-бутанолу з пероксидом водню, трет- бутилгідропероксидом та гідропероксидом ізопропілбензолу синтезовано відповідні гідропероксиди та пероксиди з естерною групою, з яких гідролізом етаноїл- оксигрупи отримано 1-гідроперокси-1,1-дифеніл-4-бутанол, 1-трет-бутилперокси- 1,1-дифеніл-4-бутанол та 1-(1-метил-1-фенілетилперокси)-1,1-дифеніл-4-бутанол. Reactions of 1,1-diphenyl-4-ethanoiloxybutanol with hydrogen peroxide, tertbutyl hydroperoxide and diisopropylbenzene hydroperoxide allowed to obtain corresponding hydroperoxides and peroxides with ester group. Hydrolysis of the latters gave 1-hydroperoxy-1,1-diphenyl-4-ethanoiloxybutane, 1-tert-butylperoxy-1,1-diphenyl-4- ethanoiloxy-1-butane and 1-(1-methyl-1-phenylephylperoxy)-1,1-diphenyl-4-ethanoiloxybutane.

Флейчук Р. І. Синтез гідроксилвмісних пероксидів на основі 1,1-дифеніл-1,4-бутандіолу / Р. І. Флейчук, Н. І. Кінаш, З. Я. Надашкевич // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 488 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 114-117. – Бібліографія: 2 назви.