Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Запропоновано методику синтезу спостерігачів з усуненням нулів передавальної функції модифікованим кореневим методом. Досліджено характеристики системи модального регулювання переміщенням електродів з таким спостерігачем. Результати дослідження показали, що цей спостерігач дає змогу покращити характеристики системи модального регулювання переміщенням електродів і, отже, зменшити дисперсію потужності дуг. The method of synthesis of observers with zero eliminate of transfer function by the modified root method is proposed. The performances of the modal control system for electrodes motion with such observer are researched. This observer allows to improve performances of the modal control systems for electrodes motion and, thus, decrease of dispersion of arc power.

Марущак Я. Ю. Синтез спостерігача для двомасової позиційної СМР переміщенням електродів з урахуванням нулів передавальної функції / Я. Ю. Марущак, А. П. Кушнір // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 563 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 87–93. – Бібліографія: 8 назв.