Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Визначені політерми в’язкості та густини синтезованих стекол системи R2O-RO-Al2O3-B2O3(R=Li,Na,K,Zn,Mn). Резистивні композиції (скло+RuO2 досліджені методом високотемпературного ізотермічного центрифугування (ВІЦ) та рентгенофазовим аналізом. Виявлено існування фазових складових, які під дією відцентрових сил седиментують у різні частини ампули, показано характер зміни складу фаз RuO2 і Ru по довжині ампули. Polytherms of the viscosity and the density for synthesized glasses of the system R2O-RO-Al2O3-B2O3(R=Li,Na,K,Zn,Mn) are defind. Resistive compositions (glass+RuO2) are investigated by means of high-temperature isothermal centrifugation (HTIS) and X-ray phase analysis. It’s revealed the existence of phase components which separate in the different parts of the ampule becouse of acting centrifugal forse. It’s indicated character of the change in the phase composition RuO2 and Ru along the ampule.

Ганишнюк Т. А. Фізико-хімічні властивості стекол системи R2O-RO-AI2O3-B2O3 та резистивних композицій на їх основі / Т. А. Ганишнюк, М. А. Шередько, А. О. Милянич // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. – 2002. – № 461 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 53–58. – Бібліографія: 10 назв.