На основі розроблених скінченно-елементних моделей пружних елементів сенсора ємнісного типу досліджено їх напружено-деформований стан та функціональні можливості таких електромеханічних перетворювачів. Одержано аналітичні залежності для визначення максимальних напружень і переміщень від робочих тисків, геометричних розмірів та фізичних властивостей пружних елементів сенсорів ємнісного типу. On a basis of developed finite-element models of the capacitance sensor’s their deformed conditional and functionalities of such electromechanical converters are investigated. Analytical dependences for definitions of maximal stresses and deplecements from working strains, geometrical dimensions and physical properties of elastic elements of the capacitance sensors are carried out.

Застосування САЕ-систем для дослідження напружено-деформованого стану пружного елемента сенсора ємнісного типу та визначення його функціональних можливостей / М.В. Лобур, В.М. Теслюк, К.К. Колесник, П.Ю. Денисюк // Комп'ютерні системи та мережі : [збірник наукових праць] / відповідальний редактор А. О. Мельник. - Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004. - 159 с. : іл. - (Вісник / Національного університету "Львівська політехніка" ; № 523). - С. 92-98.