Реакційна здатність хлору в 1-арилсульфоніл-2-метил-4-хлоро-2-бутенах

Thumbnail Image

Дегідрохлоруванням 1-арилсульфоніл-4-хлоро-2-бутенів триетиламіном синтезо¬вано 1-арилсульфоніл-1,3-бутадіени, які з малеїновим ангідридом утворюють адукти - ангідриди 1-арилсульфоніл-1,4,5,6-тетрагідрофталевих кислот. Встановлено, що 1-(п- нітрофенілсульфоніл)-1,3-бутадіен кополімеризуеться з ізопреном. Нуклеофільним заміщенням атома Хлору в 1-арилсульфоніл-4-хлоро- і 1-арил- сульфоніл-2-метил-4-хлоро-2-бутенах одержано сульфоніловмісні третинні жирно- ароматичні аміни, жирно-ароматичні спирти і сульфіди. 1-Arenesulfonyl-1,3-butadienes have been synthesized by dehydroclorination of 1- arenesulfonyl-4-chloro-2-butenes with triethylamine. 1-Arenesulfonyl-1,3-butadienes yield aducts - anhydrides of 1-arenesulfonyl-1,4,5,6-tetrahydrophthalic acids with maleic anhydride. It has been found out that 1-(p-nitrophenilsulfonyl)-1,3-butadiene copolymerizes with isoprene. Sulfonyl-containing tertiary aliphoaromatic amines, aliphoaromatic alcohols and sulphides have been obtained by nucleophylic substitution of Chlorine atom in the 1- arenesulfonyl-4-cloro- and 1-arenesulfonyl-2-methyl-4-cloro-2-butenes.

хлорарилсульфонілювання, 4-функціонально заміщені 1-арил- сульфоніл-2-бутени, 1-арилсульфоніл-1, 3-бутадіени, сульфоніловмісні третинні жирно- ароматичні аміни, жирно-ароматичні спирти, жирно-ароматичні сульфіди, anionarylsulfonylation, 4-functionally replaced 1-arenesulfonyl-2-butenes, 1-arenesulfonyl-1, 3-butadienes, sulfonyl-containing tertiary aliphoaromatic amines, aliphoaromatic alcohols, aliphoaromatic sulphides

Смалиус В. В. Реакційна здатність хлору в 1-арилсульфоніл-2-метил-4-хлоро-2-бутинах / В. В. Смалиус, В. М. Найдан, Л. Б. Вуйцик // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 677 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 71–78. – Бібліографія: 4 назви.

Endorsement

Review