Синтез 2-гексилімідазолу

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Проведено комп’ютерне моделювання процесу одержання 2-алкілімідазолу за Дебю. Показано, що вихід цільового продукту не перевищує 36–40 %. При цьому утворюються різноманітні побічні продукти, в тому числі смоли. Встановлені хімічні структури побічних продуктів. Вихід в реальному процесі одержання 2-гексилімідазолу в оптимальному режимі не перевищує 27,3 %. Ця розбіжність зумовлена спрощеним постулатом рівності реакційних груп у вихідних і проміжних продуктах, які брали участь у комп’ютерному моделюванні. The computer simulation of process of obtaining 2-алкилимидазола on Debut is conducted. Is shown, that the output of a target product does not exceed 36-40%. For want of it the diverse collateral products, including pitch will be derivated. For want of it the chemical structures of collateral products are established. The output in real process of obtaining 2-heksilimidasole in an optimum mode does not exceed 27,3%. This incongruity is connected to the simplified postulate of equality of reactionary groups in source and intermediate products, which participated in computer processes.

Синтез 2-гексилімідазолу / Ю. І. Сидоров, Д. Ю. Сидоров, Р. Й. Влязло, Р. Б. Сюсько // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 497 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 57-62. – Бібліографія: 8 назв.