Досліджено дію газів різної природи за одночасного застосування ультразвуку на очищення досліджуваної води від сторонньої мікрофлори. Порівнянням констант швидкості відмирання бактеріальних клітин визначено ефективність впливу газів в умовах кавітації, що приводить до знезараження води. The action of nature of different gases at the simultaneous usage of ultrasound on the purification of investigated water from outside mikroflori has been investigated. The efficiency of gas influence under cavitation conditions that brings to disinfection of water has been determined by the way of comparing of velocity constants of bacterial cells disappearance.

Вплив ультразвуку на бактаріальне знезараження води халежно від присутнього газу / Л. І. Шевчук, І. З. Коваль, В. Л. Старчевський, І. Є. Никулишин // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 609 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 265-268. – Бібліографія: 3 назви.