2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглядаються способи калібрування рівнянь електромагнітного поля, сформованих відносно векторного і скалярного потенціалів при побудові польових математичних моделей пристроїв автоматики. Показано, що для розробки моделей на основі потенціалів найбільш доцільним з математичної точки зору та допустимим з фізичної є використання калібрування V(p = 0. Таке калібрування максимально спрощує систему розрахункових рівнянь, не спотворюючи при цьому електромагнітний процес у векторах Н, Е, В, D.
In paper the methods of calibration of the equations of an electromagnetic field about a vector and scalar potentials are considered at build-up of field mathematical models of devices of automation. Is shown, that for creation of models on the basis of potentials most expedient from the mathematical point of view and valid from physical point of view is usage of calibration Vrp = 0. Such calibration maximum simplifies the system of the calculations equations, not distorting thus the electromagnetic process in vectors H, E, B, D.

Ковівчак Я. Калібрування потенціалів електромагнітного поля в математичних моделях пристроїв автоматики / Я. Ковівчак // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. — № 496 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — С. 178–183. — (Методи й алгоритми сучасних інформаційних технологій).

Endorsement

Review