Нова енергоощадна технологія виробництва водню

Розглянуто техніко-економічні показники піролізу природного газу в реакторі з рідким високотемпературним теплоносієм. Досягнуто вміст водню в пірогазі 92 % об. Вивчена кінетика піролізу природного газу. Експериментально підтверджено можливість заміни багатостадійного виробництва водню конверсією природного газу на піроліз та зниження енерговитрат вдвічі. Technical-economic parameters of natural gas pyrolysis reactor in liquid hightemperature heat carrier are represented. The hydrogen concentration in gas of pyrolysis is achieved approximately 92 % vol .The natural gas pyrolysis kinetics is studied. The possibility of multistage technologies of hydrogen production by natural gas conversion replacement to pyrolysis and expenses of energy reduction in 2 times is experimentally confirmed.

Глікін М. А. Нова енергоощадна технологія виробництва водню / М. А. Глікін, В. Ю. Тарасов, І. М. Глікіна, Р. Г. Заїка // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 553 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 146–151. – Бібліографія: 19 назв.