Запропоновано прокладати високоточні нівелірні ходи за методикою “вперед, назад”. Ця методика дозволяє враховувати зміну кута і на станції та вплив вертикальної рефракції, яку визначають із двосторонніх вимірювань, прискорити процес вибору перехідних точок, а також, у деяких випадках, відмовитися від прокладання зворотного ходу. Предложено прокладывать высокоточные нивелирные ходы по методике “вперед, назад”. Эта методика позволяет учитывать изменение угла i на станции и влияние вертикальной рефракции, которую определяют из двусторонних измерений, ускорить процесс выбора переходных точек, а также в некоторых случаях, отказаться от прокладки обратного хода. It was proposed to make leveling traverses of high accuracy by method “forward-backward”. This method allows to take into account change of angle i on station and influence of vertical refraction, defined with bidirectional measurements, accelerate the process of traverse points selection, as well as, in certain cases, decline reverse traversing.

геометричне нівелювання, візирний промінь

Ващенко В. Спосіб геометричного нівелювання з врахуванням вертикальної рефракції та негоризонтальності візирного променя / В. Ващенко, С. Перій, В. Літинський // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009. – Випуск 1 (17). – С. 116–121. – Бібліографія: 11 назв.