Наповнення композицій полівінілпіролідону гідроксиапатитом

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

На основі композицій 2-гідроксиетилметакрилату з полівінілпіролідоном досліджено вплив гідроксиапатиту на значення кута змочування на підкладках різної природи, а саме: “скло органічне”, “скло силікатне”, “кераміка з глянцевою поверхнею”, “кераміка з необробленою поверхнею”, “сталева пластина”, “кісткова тканина”. Встановлено вплив природи та кількості неорганічного наповнювача на адгезивну здатність комопзицій. Визначена адгезивна міцність клейового шва композиції полівінілпіролідону та гідроксиапатиту з додаванням низькомолекулярного доданку. As exemplified in the 2-hydroxyethylmethacrylate and polyvinylpyrrolidone compositions, the influence of hydroxyapatite on the value of the contact angle of the linings of the different nature, such as “organic glass”, “silicate glass”, “ceramics with a glossy surface”, “ceramics with a rough surface”, “steel plate”, and “bone tissue” has been studied. The effect of the nature and quantity of an inorganic filler on the adhesion ability of the composition has been determined. The adhesive strength of the adhesive line of polyvinylpyrrolidone and hydroxyapatite compositions with a low-molecular additive has been defined.

полівінілпіролідон, гідроксиапатит, адгезійна здатність, polyvinylpyrrolidone, hydroxyapatite, adhesion ability

Земке В. М. Наповнення композицій полівінілпіролідону гідроксиапатитом / В. М. Земке, Н. В. Чопик // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 383–387. – Бібліографія: 11 назв.