Ефективні форми власності на природні монополії

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Державна власність на підприємства, які виробляють продукцію за умов природної монополії, тривалий час вважалася найдоцільнішою. Однак державним підприємствам завжди ставився у провину брак інноваційності. Існують різні варіанти залучення приватного капіталу до природних монополій, вищим ступенем чого є їх приватизація. Аналіз світового досвіду показує відсутність прямої залежності між формою власності на природні монополії та економічними чи якісними показниками їх роботи.
A state ownership on the enterprises which develop production in conditions of natural monopoly, long time was considered optimum. However to the state enterprises insufficient efficiency was always blamed. There are different variants of attraction of the private capital to natural monopolies, the maximum degree of that is their privatization. The analysis of world experience shows absence of direct dependence between a pattern of ownership on natural monopolies and economic or quality indicators of their work.

Кривуцький В. В. Ефективні форми власності на природні монополії / В. В. Кривуцький // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 526 : Логістика. — С. 80–84. — (Теорія логістики і маркетингу).

Endorsement

Review