Комплексні політичні зміни, які відбулись в Росії протягом президентства В. Путіна, торкнулись також форми державно-територіального устрою цієї країни. Увагу зосереджено на аналізі реалізації політки з встановлення чіткої вертикалі підпорядкування керівників – суб’єктів Російської Федерації президенту Путіну, що передбачало внесення докорінних змін у саму логіку взаємодії між федеральним центром та регіонами Росії. Обґрунтовано наявність такого зв’язку між політичним режимом та формою державно-територіального устрою Російської Федерації, за якого зміна типу політичного режиму неодмінно обумовлює зміну форми її державно-територіального устрою. Complex political changes that have taken place in Russia during V. Putin’s presidency affected the state territorial structure of the country as well. In this article the author’s attention is concentrated upon the analysis of how the politics of establishing a distinct vertical in order to subordinate leaders of Russian Federation’s subjects to President Putin has been realized. The above mentioned politics anticipated changes to the very logics of co-ordination between the centre and regions of The Russian Federation. Thus the existence of such relation between the political regime and the form of the state territorial structure of the Russian Federation, when a change of the political regime invariably leads to the change of its state territorial structure, is being proved in the given article.

Шипунов Г. Реформа федеративного устрою Росії в контексті становлення моноцентричного політичного режиму президента В. Путіна / Г. Шипунов // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007. – Випуск 19. – С. 189–198. – Бібліографія: 32 назви.