Дослідження кон"юнктури ринків електроенергії Західного регіону України

Виявлені тенденції і закономірності розвитку роздрібних ринків електроенергії Західного регіону України, їхні коливання, сезонність і циклічність, а також причини цих змін. Детально проаналізовані такі складові кон’юнктури ринків електроенергії, як виробництво та споживання. Подано рекомендації щодо структурної перебудови генеруючих потужностей Західного регіону щодо забезпечення їх маневреності. Розглянута доцільність запровадження спеціального механізму управління електроспоживанням, що дасть змогу зменшити потребу у спорудженні маневрових потужностей в енерго-системі і забезпечить вирівнювання графіка навантаження. Tendencies and conformities with a law of electricity retail markets development of the Western Ukrainian region, its fluctuations, seasonality, recurrence and reasons of these changes are performed in this article. Generation and consumption as the main components of electricity markets’ conunkture are analysed. Recommendations for structural reorganization of regional generating powers in the side of their maneuverability are given. Expediency of introducing of electricity consumption management’ mechanism, that will allow decreasing a requirement in building of mobile powers in a grid and will provide smoothing of the loading graph, is discovered.

Косар Н. С. Дослідження кон"юнктури ринків електроенергії Західного регіону України / Н. С. Косар, Я. І. Олійник, Л. І. Сопільник // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 623 : Логістика. – С. 109–116. – Бібліографія: 5 назв.