Авторами запропоновано спосіб визначення планових елементів внутрішнього орієнтування цифрових неметричних знімальних камер, які, зокрема, застосовуються у короткобазисній фотограмметрії. Наведено результати необхідного значення точності та технологію визначення цих елементів. Акцентується увага на уніфікованості засобів, що застосовуються для реалізації способу. Авторами предложен способ определения плановых элементов внутреннего ориентирования цифровых неметрических съемочных камер, которые, в частности, применяются в короткобазисной фотограмметрии. Приведены результаты необходимого значения точности и технология определения этих элементов. Акцентируется внимание на унифицированности средств, которые применяются для реализации способа. The method of determination of the planned elements of internal orientation of digital unmetrical survey camera, which in particular are used in short-basis photogrammetry, are offered by authors. The results of necessary value of precision and technology of determination of these elements are shown. The attention is stressed on standartization of facilities which are used for realization of method.

знімальні камери, внутрішньє орієнтування

Глотов В. Спосіб визначення планових елементів внутрішнього орієнтування цифрових неметричних знімальних камер / В. Глотов, О. Пащетник // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; головний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2009. – Випуск 2 (18). – С. 75–79. – Бібліографія: 7 назв.