Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Проведено термометричні дослідження полімеризації в часі композицій на основі 2-гідроксіетилметакрилату з полівінілпіролідоном з одночасним відновленням нікелю. Виявлено, що температура, до якої нагрівається реакційне середовище внаслідок екзотермії, є достатньою для перебігу хімічної реакції відновлення металу. Встановлено, що підвищення початкової температури полімеризації є причиною виникнення внутрішніх напружень та появи тріщин в об’ємі зразків кополімерів. Доведено, що використання комплексного ініціатора дає можливість здійснювати процес полімеризації за нормальної температури та з максимальною температурою екзотермії, яка забезпечує хімічне відновлення нікелю гіпофосфітом. A thermometric investigation of polymerization in the course of compositions based on 2-hydroxyethylmethacrylate and polyvinylpyrrolidone with simultaneous nickel reduction has been carried out. It has been detected that temperature to which reaction medium becomes heated due to exothermic energy is sufficient for carrying out a metal reduction reaction. It has been detected that increasing the initial polymerization temperature causes internal stresses and crack formation in copolymers’ sample volume. It has been proved that using a complex initiator enables to carry out polymerization at a normal temperature and the maximum exothermic temperature, which allows for nickel reduction by hypophosphite.

2-гідроксіетилметакрилат, полівінілпіролідон, композиційні гідрогелі, металонаповнені гідрогелі, 2-hydroxyethylmethacrylate, polyvinylpyrrolidone, composite hydrogels, metal-filled hydrogels

Встановлення температурного режиму одержання металогідрогелів полівінілпіролідону на стадії полімеризації / Ю. Б. Коваль, О. М. Гриценко , О. В. Суберляк, П. П. Волошкевич // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 372–378. – Бібліографія: 6 назв.

Endorsement

Review