Kalibrierung von Nivelliergeräten und -Latten an der Hochschule Neubrandenburg

Видавництво Львівської політехніки

Розглядається калібрування геодезичних вимірю- вальних засобів, зокрема, вимірювання висот за допомогою геометричного нівелювання. Застосування горизонтальної візирної лінії і двох вертикальних масштабів дає можливість визначити вертикальну різницю висот dH´. Рассматривается калибровка геодезических измерительных средств, в частности измерения высот с помощью геометрического нивелирования. Применение горизонтальной визирной линии и двух вертикальных масштабов дает возможность определить вертикальную разницу высот dH'. The article deals with calibration of geodetic measuring means, particularly heights geometric levelling. The application of horizontal viewfinder line and two vertical scales makes it possible to determine the vertical difference of heights dH´.

kalibrierung, nivelliergeräte

Müller E. Kalibrierung von Nivelliergeräten und -Latten an der Hochschule Neubrandenburg / E. Müller, W. Heger // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; головний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2015. – Випуск 1 (29). – С. 57–62. – Bibliographie: 9 Titel.