Thumbnail Image

Розглянуто методику оброблення даних лазерного сканування місцевості з метою правильного відображення гідрографічних об’єктів на картах. Методика полягає у використанні, крім побудованих за ЦМР горизонталей, растрових геоповерхонь відносно освітленості схилів, рослинності, інтенсивності. Розглянуто різноманітні гідрографічні об’єкти: ріки з розгалуженими руслами, гірські ріки, заболочені озера. Рассмотрена методика обработки данных лазерного сканирования местности с целью правильного отображения гидрографических объектов на картах. Методика состоит в использовании, кроме построенных по ЦМР горизонталей, растровых геоповерхностей: относительно освещённости склонов, растительности, интенсивности. Рассмотрены различные гидрографические объекты: реки с разветвлёнными руслами, извилистыми руслами, горные реки, заболоченные озёра. This article presents the method to process the data of laser scanning of terrain with the purpose of correctly depicting the hydrographical objects on maps. The method consists of using information in form of raster surfaces of reflectance, hill shading, vegetation and also contour lines created by DEM. There are considered the various objects of hydrography: the rivers with branchy tributaries of the river–beds, with the meandering configuration, mountainous rivers, boggy lakes.

Бурштинська Х. Опрацювання даних лазерного сканування місцевості для відтворення гідрографічних об’єктів / Х. Бурштинська, І. Василиха, С. Пікулик // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009. – Випуск 1 (17). – С. 195–203. – Бібліографія: 9 назв.

Endorsement

Review