Метод тривимірної візуалізації на основі нейронних мереж Кохонена

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглядається проблема розв’язання задачі розпізнавання образів на основі карт із самоорганізацією Кохонена з візуалізованим представленням результатів. Пропонується застосувати додатковий параметр, що обчислюється за допомогою процедури ортогоналізації Грама-Шмідта як третю координату КІС. Подано результати проведених експериментів на тестових задачах для двовимірних та тривимірних КІС. The problems of pattern recognition on a basis of Kohonen self-organizing maps with visual representation of results have been considered in the paper. An additional parameter, which calculated with Gram-Schmidt orthogonalization has been offered for using as a third coordinate. The results of the carried out experiments on the test tasks for 2D and 3D self-organizing maps have been shown in the paper.

Хаймуді Е.-К. Метод тривимірної візуалізації на основі нейронних мереж Кохонена / Е.-К. Хаймуді, Ю. В. Цимбал // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 501 : Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. – С. 99–102. – Бібліографія: 5 назв.