Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Виконано дослідження кінетики екстракційного вилучення цільових компонентів з рослинної сировини – амаранту мітлистого, хвостатого, щириці загнутої та амаранту гібриду (Amaranthus hybridus), який одержано на кафедрі селекції Харківського аграрного університету ім. В. В. Докучаєва і який внесений до Реєстру сортів України в 1998 році. Вивчено кінетику екстрагування цільових компонентів, передусім олії різними розчинниками (н-гексан, хлористий метилен). Показано вплив температури та розміру зерна на кінетику процесу. Визначено константи, необхідні для прогнозування кінетики у реальних умовах. Researches of kinetics of extraction exception of special purpose components are executed from the digister of – amaranth mitlystyj, hvostatyj, pigweed recurvate and to the amaranth gibryd (Amaranthus hybridus), which was got by the department of selection of the Kharkov Agrarian university by V.V. Dokuchaeva and which is inserted into sorts’ Register of Ukraine in 1998. Kinetics of extracting special purpose components was studied mainly butters by different solvents (n-hexane, dichloromethane). Influence of temperature and size of grain іs shown on kinetics of process. The constants necessary of prognostication of kinetics in the real terms are defined.

кінетика, константи, kinetics, constants

Кінетика екстрагування олії з насіння амаранту хвостатого (Amaranthus caudatus) та амаранту гібриду (Amaranthus hibrydus) / Р. В. Стадник, Є. М. Семенишин, В. І. Федорчук-Мороз, В. І. Троцький, Ю. Й. Ятчишин // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 644 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 162-167. – Бібліографія: 5 назв.

Endorsement

Review