Розглянуто метод визначення використаного ресурсу трансформаторів і автотрансформаторів в умовах експлуатації і врахування його під час оптимального керування режимами електроенергетичних систем. The method of transformers and autotransformer’s used resource determination under working conditions and its using during optimal maintenance of power system conditions is considered.

Лежнюк П. Д. Математичне моделювання навантажувальної спроможності трансформаторів з РПН в задачах оптимального керування режимами ЕЕС / П. Д. Лежнюк, В. М. Лагутін, О. І. Казьмірук // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 637 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 39-44. – Бібліографія: 8 назв.