Наведено методику й алгоритм визначення оптимального місця встановлення джерел живлення електропостачальних систем із урахуванням обмежень і зон збільшених витрат із використанням методів лінійного програмування та неперервних штрафних функцій. Розроблено модифікований алгоритм вибору й мінімізації довжини трас прокладання ліній живлення. The technique and algorithm of definition of an optimum power source installation place of power distribution systems considering the limitations and zones of the enlarged expenditures with usage of a linear programming methods and continuous penalty functions is presented. The modified sampling and minimization algorithm of power lines paths length is designed.

Гоголюк П. Ф. Вибір оптимальних місць встановлення джерел живлення електропостачальних систем методами умовної оптимізації / П. Ф. Гоголюк, Т. М. Гречин, І. Грінберг // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 435 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 41–46. – Бібліографія: 7 назв.