Стосовно розв’язування задач стійкості запропоновано методику визначення реакції пружного наповнювача при його контактній взаємодії з циліндричною оболонкою. Систему лінійних рівнянь, що описує нейтральну рівновагу наповнювача, розв’язано операторним методом, що дало змогу записати формули для визначення реакції наповнювача через значення переміщень на поверхні контакту. Розглянуто випадки ідеального і нормального механічного контакту. Concerning the solving of stability problems we propose a method of evaluating the reaction of elastic core that interacts contactly with cylindrical shell. The linear system of equations describing neutral equilibrium of the core is solved by symbolic method. This leads to formulas expressing reaction of the core in terms of displacements on the contact surface. The cases of ideal and normal mechanical contact between shell and core are considered.

Воробець Б. С. Визначення реакції пружного наповнювача стосовно задач стікості циліндричної оболонки / Б. С. Воробець, В. О. Волос, Р. В. Лампіка // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 396 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 36-41. - Бібліографія: 5 назв.