Елементи теорії та прилади твердотілої електроніки. – 2003. – №491

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/30255

Вісник Національного університету "Львівська політехніка"

У Віснику опубліковано результати науково-дослідних робіт професорсько-викладацького складу, аспірантів та докторантів електрофізичного факультету Державного університету “Львівська політехніка”, науковців та викладачів із провідних вищих закладів освіти та академічних інститутів. У Віснику публікуються роботи провідних вчених Республіки Польща. Тематика робіт пов’язана з питаннями теорії фізики напівпровідників та напівпровідникових приладів, теоретичними і практичними проблемами мікроелектроніки та сенсорної техніки. Для викладачів, наукових співробітників, аспірантів, інженерів, студентів.

Вісник Національного університету "Львівська політехніка" : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки України, Національний університет "Львівська політехніка. – Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. – № 491 : Елементи теорії та прилади твердої електроніки / відповідальний редактор Я. С. Буджак. – 92 с. : іл.

Search Results

• Thumbnail Image
    Item
    Висококонтрастні рідкокристалічні модулятори лазерного випромінювання
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003) Лопатинський, І. Є.; Сушинський, О. Є.
    Дослідженно процес розсіювання лазерного випромінювання в шарі індукованого холестерика. Запропоновано шлях збільшення величини контрасту для рідкрокристалічних модуляторів на основі холестерико-нематичного переходу. Досліджувались суміші індукованих холестериків на трьох довжинах хвиль лазерного випромінювання 0,63 мкм, 1,15 мкм і 3,39 мкм із використанням запропонованої конструкції рідкокристалічної комірки. The light scattering of laser radiation in induced cholesteriс layers was investigated. The ways of contrast incrising for liquid crystal modulators based on cholesteric-nematic transiotion was represeted. The investigation of induсed cholesteric mixtures was on the three waves of laser radiation 0,63 mkm, 1,15 mkm і 3,39 mkm and in the represented liquid crystal cells.
  • Thumbnail Image
    Item
    Рідкокристалічний матеріал для порогового сенсора температури
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003) Готра, О. З.; Фечан, А. В.; Микитюк, З. М.; Черпак, В. В.; Лопатинський, І. Є.
    Досліджено температурні залежності фізичних параметрів рідкокристалічних матеріалів та електрооптичних характеристик холестерико-нематичного переходу для немато-холестеричних сумішей на базі серійного нематичного рідкого кристала СЖК-1 з домішкою сильнополярного нематичного рідкого кристала бороксан та немезогенною оптично-активною домішкою ВІХН-3. Отримані результати дають змогу запропонувати конструкцію порогового сенсора температури. Принцип дії такого сенсора базується на зміні прозорості рідкокристалічної комірки під дією температури при сталій напрузі. The paper dedicated to investigation of temperature dependences of liquid crystal mixtures and electrooptical characteristics of cholesteric-nematic transition of nematic-cholesteric mixture on base of serial nematic liquid crystal SGK-1 with strong polar nematic liquid crystal boroxan and nonmesogenic optical active dopant VIHN-3 was carried out. The obtained results give a possibility to propose a threshold temperature sensors construction. The principle of sensor functioning based on transparency changing of liquid crystal cell at constant applied voltage.