Філософські науки

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2132

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 171
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміст і напрямок онтологічних пошуків у досократівській філософії
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Паньків, О. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто зміст і сутність онтологічної проблематики у рамках досократівської філософії. Зазначено, що у своїх початкових натурфілософських рефлексіях вже перші філософи вийшли на осмислення та формування онтологічної проблематики. Її розвиток мав свою логіку і проходив в історичній перспективі: від появи перших онтологічних рефлексій у мілетців і аж до створення логічно обґрунтованої теорії буття у елеатів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування основних засад європейської техніки в творах мислителів Нового часу
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Чурсінова, О. Ю.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто основні ідеї мислителів Нового часу, що спрямовані на осмислення техніки і пов’язаних з нею способів мислення, та зроблено висновок про те, що в центрі уваги уславлених філософів того часу перебувало порівняння техніки із властивостями та здібностями людини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мудрість як предмет філософського аналізу
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Шадських, Ю. Г.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Подано спробу визначення поняття мудрості як сутнісних знань, які людина втілює за законами істини, добра і краси, та аналізу її різновидів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структуралізм і постмодернізм: гносеологічний аспект
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Повторєва, С. М.; Національний університет "Львівська політехніка"
    Розглянуто багато фундаментальних принципів структуралізму як методу пізнання: задання елементності і виділення в її межах сукупності відношень; визначення фундаментальних структуроутворюючих відношень; медіацiї. Показано, що трансформація цих принципів у філософії постмодернізму веде до ірраціоналістичних тенденцій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Феномен духовного пізнання
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Тоцький, Л. І.; Волинський державний університет імені Лесі Українки
    Досліджується найменш вивчена форма людського ірраціонального пізнання – пізнання духовне. Зроблено спробу класифікувати та показати джерело і механізм його дії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Людське пізнання: між образом і схемою
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Карівець, І. В.; Національний університет "Львівська політехніка"
    Аналізується людське пізнання з точки зору співвідношення у ньому шаблонних, схематичних і творчих моментів. Людське пізнання не поміщається між образом і схемою, а тому трансцендує їх і виходить за межі узвичаєних рамок пізнання, а саме: рамок пізнання “світу- для-нас”. Творчість надає можливість людині збагатитися внутрішньо, відкрити інший рівень власного буття і розірвати коло буденних проблем.
  • Thumbnail Image
    Item
    Уявлення і творчість. Дескриптивна психологія у Львівсько-Варшавській філософській школі
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Домбровський, Б. Т.; Національний університет "Львівська політехніка"
    Висвітлюються акти уявлення та пов’язана з ними творчість.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміст до Вісника “Філософські науки”
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01)
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз методологічно сумнівних положень Статті 1 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Порев, С. М.; Міністерство освіти і науки України
  • Thumbnail Image
    Item
    ХХІV Читання, присвячені пам'яті засновника Львівсько-Варшавської філософської школи К. Твардовського
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Петрушенко, В.