Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 61
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінювання самоорганізації інтеграційних процесів в управлінні підприємствами
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-01) Кузьмін, О. Є.; Цікало, Є. І.; Дорошкевич, К. О.; Колінко, Н. О.; Kuzmin, O. Ye.; Tsikalo, Ye. I.; Doroshkevych, K. O.; Kolinko, N. O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Львівський національний університет ім. Івана Франка; Lviv Polytechnic National University; Ivan Franko National University of Lviv
    У статті розглянуто підходи до аналізування інтеграційних процесів на підприємствах та відповідні їм способи реалізації, що забезпечують системну інтеграцію суб’єктів господарювання і підвищення рівня прийнятих управлінських рішень у сфері інтеграції, доведено необхідність досліджень здатності підприємств самостійно організовувати інтеграційні процеси у підсистемах управління. Для оцінювання рівня самоорганізації інтеграційних процесів в управлінні підприємствами у статті рекомендовано перелік індикаторів, сформовано послідовність їх розрахунку. Для цього використано коефіцієнт варіації, що вказує на стан однорідності інтеграційних систем підприємства та рівень їх самоорганізації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Forecasting economic result of business logic improvements using Game Theory for modeling user scenarios
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-03-01) Кузьмін, О. Є.; Станасюк, Н. С.; Берднік, Д. А.; Гайдучок, О. В.; Kuzmin, O. Ye.; Stanasiuk, N. S.; Berdnik, D. A.; Gaiduchok, O. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Запропоновано новий підхід до моделювання поведінки користувачів на основі теорії ігор. Початкова інтенсивність, застосована стратегія, отриманий прибуток та ресурси, що використовуються як невід’ємні атрибути поведінки користувачів – все це було враховано при розробленні нового підходу. Метод охоплює різні аспекти мотивації та раціональних дій користувачів, а не лише статистичний образ набору даних. Крім того, дана модель тісно пов’язана з параметрами прибутку та збитку, оперуючи прибутками та використаними ресурсами як частинами вхідних даних моделі. Запропонована модель може забезпечити ефективне моделювання, спрямоване на перевірку економічних результатів існуючих інтерфейсів та прогнозування результатів нових.
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальна відповідальність бізнесу: поняття, типологія та чинники формування
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-02-25) Кузьмін, О. Є.; Станасюк, Н. С.; Уголькова, О. З.; Kuzmin, O. Ye.; Stanasyuk, N. S.; Ugolkova, O. Z.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Проаналізовано підходи до визначення поняття “соціальна відповідальність”. Досліджено види соціальної відповідальності та її прояви. Зроблено висновок, що ініціативи корпоративної соціальної відповідальності ґрунтуються на чотирьох різних категоріях. Запропоновано розділити усі чинники, що впливають на формування та розвиток соціальної відповідальності компанії, на дві групи: чинники дії та чинники забезпечення. Охарактеризовано один із можливих варіантів процесу фінансово-економічного забезпечення соціальної відповідальності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичний підхід до оцінювання та відбору венчурних проєктів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-02-25) Кузьмін, О. Є.; Терлецька, В. О.; Kuzmin, O. E.; Terletska, V. O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Досліджено та проаналізовано методичні підходи до оцінювання та відбору венчурних проєктів. Виявлено, що у динамічному середовищі функціонування венчурні фонди вибирають такі стратегії залучення та підготовки угод, які відповідають їх досвіду і становищу на ринку. Сформовано основні етапи відбирання венчурних проєктів, що дає змогу формалізувати процес відбору венчурних проєктів і зробити його максимально прозорим, зрозумілим та простим. Досліджено та систематизовано критеріальну базу показників оцінювання та відбору венчурних проєктів, що дає змогу формалізувати процес їх оцінювання та прийняття раціональних управлінських рішень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості побудови і функціонування венчурних структур
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-25) Терлецька, В. О.; Кузьмін, О. Є.; Terletska, V. O.; Kuzmin, O. Ye.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Досліджено та проаналізовано генез термінів “структура” та “мережа”, а також “бізнес-структура”, “бізнес-мережа”, “підприємницька мережа” та “структура бізнесу”. Виявлено як ототоження вказаних понять, так і розбіжності між поняттями. Узагальнюючи погляди науковців, аргументовано розрізняти поняття “структура” та “мережа”, а також терміни “бізнес-структура”, “бізнес-мережа” та “структура бізнесу”. Сформовано вимоги до формування бізнес-структури. Визначено походження терміна “венчур”, а також розкрито і представлено сутність поняття “венчурні бізнес-структури”. Відображено роль і значення венчурних бізнес-структур в умовах активізації інноваційної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова систем менеджменту в умовах трансформації підприємств
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Кузьмін, О. Є.; Марчук, Л. В.; Рудницька, О. М.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Запропоновано підходи до визначення трансформацій підприємств на основі таких категорій, як бізнес-процеси та процес менеджменту. Ці підходи дають змоіу чітко розрізняти в управлінні трансформаціями підприємств різні поняття процесу менеджменту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінювання якості інформаційного забезпечення управлінської діяльності
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2006-01-31) М. Ф. Г ончар; Кузьмін, О. Є.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Здійснено спробу побудувати системи показників якості інформаційного забезпечення процесу прийняття управлінських рішень. Ця система містить показники точності, повноти, значущості, ефективності та оперативності інформаційного забезпечення управлінської діяльності. Проаналізовано вплив якості інформаційного забезпечення на якість управлінських рішень, що приймаються.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сутність та значення керівництва в організації
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Кузьмін, О. Є.; Мала, Н. Т.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто відмінності між керівництвом та лідерством, а також запропоновано модель типології керівників за певними ознаками.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сутність та розвиток венчурного підприємництва
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Кузьмін, О. Є.; Литвин, І. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розкрито суть венчурного підприємництва, визначено його роль та значення в інноваційному розвитку економіки країни. На основі проведених досліджень розроблено класифікацію видів венчурних підприємств, вивчено особливості їх створення та функціонування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Приклади результатів від дії негативних сценаріїв використання програмного забезпечення
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-03-20) Кузьмін, О. Є.; Станасюк, Н. С.; Берднік, Д. А.; Kuzmin, O. Ye.; Stanasyuk, N. S.; Berdnik, D. A.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Наведено приклади широко відомих випадків настання ризиків, пов’язаних із негативними сценаріями використання програмного забезпечення, що спричинили вагомі втрати власників, авторів чи суспільства. Основним критерієм для пошуку та вибору таких прикладів стали достовірність, вагомість та можливість подати точні дані про економічні втрати або порядок втрат. Висвітлено основні передумови настання ризику, перебіг подій та втрати, що стали наслідком. Проведено оцінювання економічного результату подій. Запропоновано підхід до оцінювання значущості втрат.