Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Прототип інформаційної системи аналізу структурно-логічних схем освітніх програм
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-03-01) Іванов, Вадим; Кунанець, Наталія Едуардівна; Литвин, Василь; Ivanov, Vadym; Kunanets, Natalia; Lytvyn, Vasyl; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Наведено результати аналізу поточної ситуації використання системних рішень для створення та удосконалення освітніх програм. Впродовж аналізу та дослідження предметної області визначено фактори, що впливають на всебічний розвиток студента, виявлено зв’язок із цими факторами та навчальними планами. Проаналізовано основні терміни, ключові поняття цієї предметної області та їх вплив та важливість. Визначено основну проблему та обґрунтовано її актуальність, а саме – важливість цілісної освіти та формування освітніх програм згідно з останніми тенденціями ринку, із урахуванням бази знань, яку отримують студенти на попередніх курсах. Досліджено продуктивність та цінність вибраних рішень, що використовуються під час формування освітніх програм та навчальних планів. Визначено, що повинно бути у системі для того, щоб вона допомагала у вирішенні проблеми та формуванні якісних освітніх програм. В результаті аналізу та дослідження зроблено висновок про недостатність наявного функціонала рішень для повного забезпечення вирішення поставленої проблеми. Визначено основні характеристики системи, призначеної для створення та аналізу освітніх програм. Запропоновано прототип інформаційної системи для вирішення проблем формування й аналізу освітніх програм у закладах вищої освіти. На підставі аналізу визначено формат подання візуальної складової системи, вибрано спосіб представлення за допомогою структурно-логічних схем. Висвітлено ключові аспекти функціональності проєктованої системи. Вибрано засоби представлення логіки та функціонала системи, вибрано та побудовано UML діаграми для визначення завдань основних модулів та принципів її роботи. Проаналізовано й описано побудовані діаграми системи та їхні особливості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фінансове планування імпортних операцій у ПП “Арт-Енерго”
    (Видавництво Львівської політехніки) Двуліт, З. П.; Петришин, Н. Я.; Харчук, Т. В.; Dvulit, Z.; Petryshyn, N.; Kharchuk, T.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Досліджено фінансове планування імпортних операцій ПП “Арт-Енерго”. Виявлено недосконалість технології планування постачання товарів. Показано, що умови співпраці з іноземними контрагентами прямо впливають не лише на конкурентоспроможність підприємства, а й на фінансові показники його діяльності. З’ясовано, що непаритетні умови співпраці із постачальниками можуть стати однією із причин виникнення касових розривів, що призводить до нездатності підприємства вчасно погашати власні зобов’язання, а, відтак, до неплатоспроможності. Встановлено, що маневреність оборотних коштів значно знижується у разі цілковитого авансування продукції, що і є основною умовою співпраці постачальників із ПП “Арт-Енерго”, тому виникає необхідність трансформації системи оплати. З метою підвищення ефективності технології планування постачання товарів як складової фінансового планування імпортних операцій запропоновано упровадити в діяльність підприємства систему оцінювання постачальників.
  • Thumbnail Image
    Item
    Операційні витрати як об’єкт логістичного управління грошовими потоками
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Хлевицька, Т. Б.; Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. І. Туган-Барановського
    Розкрито зміст логістичних витрат, їхнє місце і значення в економіці торговельних підприємств. Виявлено особливості взаємозв’язку між логістичними грошовими потоками і логістичними операційними витратами. Запропоновано методику оцінки здатності торговельних підприємств генерувати грошові кошти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінювання та аналіз результатів діяльності підприємства як передумова ефективного планування його розвитку
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Свірська, О. Б.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Висвітлено питання, що пов’язані із уточненням таких понять, як “оцінювання” та “аналіз” результатів економічної діяльності підприємств та їх класифікацією, а також дослідженням відомих методів та показників для їх здійснення з метою прогнозування розвитку підприємства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кадрова складова економічної стійкості вітчизняних підприємств
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Горбаль, Н. І.; Беспалюк, Х. М.; Денисюк, О. В.; Horbal, N. I.; Bespalyuk, Kh. M.; Denysyuk, O. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто поняття “економічної стійкості”, проаналізовано різні підходи до його трактування. Наведено складові, що забезпечують економічну стійкість, а саме: фінансову, кадрову, маркетингову, інформаційну, валютну тощо. Обґрунтовано доцільність саме комплексного підходу до забезпечення економічної стійкості вітчизняного підприємства. Варто зазначити, що розглядаються чинники, які впливають на економічну стійкість сьогодні, а отже, й розвиток у майбутньому. Кадрова стійкість є одним із найважливіших факторів, що впливають на економічну стійкість, тому описано фактори, які впливають на управління людськими ресурсами та проаналізовано їх особливості. Наведено приклади різних факторів, які мали або мають вплив на функціонування сучасних підприємств.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання збалансованої системи показників для управління фінансовою діяльністю підприємства
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2002) Фещур, Р. В.; Олексів, І. Б.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Наведено новітній підхід до стратегічного управління підприємством, який базується на використанні збалансованої системи показників. Автори також досліджують можливості застосування розробленої ними схеми управління фінансовою діяльністю підприємства на підставі її багатосторонньої оцінки. Modern approach to enterprise strategic management based on using balanced scorecard is described. The authors also investigate the possibilities of using worked out by them scheme of financial activity management based on many-sided evaluation of enterprise financial state.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метод оптимізації планових значень економічних показників діяльності підприємства
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2003) Олексів, І. Б.; Національний університет "Львівська політехніка"
    Запропоновано розроблений з нових позицій метод оптимізації планових значень економічних показників діяльності підприємства, який ґрунтується на використанні багатовимірного шкалювання. Створений метод дає змогу аналізувати варіанти планових значень економічних показників діяльності підприємства з врахуванням їх наближення до обраної області еталонних значень. In the paper worked out method of planned economic indexes of enterprise activity optimization based on multidimensional scaling is proposed. The worked out method allows analyzing variants of planned meaning of economic indexes considering their movement towards the area of their optimal meanings.