Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження та математичне моделювання дробово-диференціальних реологічних моделей
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-08010) Соколовський, Я.; Левкович, М.; Каспришин, Я.; Sokolovskyy, Ya.; Levkovych, M.; Kaspryshyn, Ya.; Національний університет “Львівська політехніка”; Національний лісотехнічний університет; Lviv Polytechnic National University; National Forestry University
    Досліджено процеси деформування у середовищах із фрактальною структурою. Дослідження, які стосуються питань побудови математичних методів та моделей взаємозв’язаних деформаційно-релаксаційних та тепломасообмінних процесів у середовищах із фрактальною структурою, сьогодні на початковому етапі. Серед нерозв’язаних задач, зокрема, до кінця не розв’язаною залишається задача коректного та фізично осмисленого формулювання початкових і граничних умов для нелокальних математичних моделей нерівноважних процесів у середовищах із фрактальною структурою. Для розроблення адекватних математичних моделей процесів тепломасоперенесення та в’язкопружного деформування у середовищах із фрактальною структурою, для яких характерні ефекти пам’яті, самоорганізації та просторової нелокальності, детермінованого хаосу та мінливості реологічних властивостей матеріалу, необхідно застосовувати нетрадиційні підходи, зокрема використовувати математичний апарат дробових інтегро-диференціальних операторів. Наявність у диференціальних рівняннях дробової похідної за часом характеризує ефекти пам’яті (еридитарності) або немарковість процесів моделювання. Математичні моделі можна реалізувати як аналітичними, так і чисельними методами. Зокрема, у цій роботі наведено інтегральний вигляд дробово-диференціальних реологічних моделей на підставі використання властивостей нецілочисельного оператора інтегродиференціювання та методу перетворення Лапласа. Отримані аналітичні розв’язки математичних моделей деформування у в’язкопружних фрактальних середовищах дали можливість одержати термодинамічні функції, ядра повзучості та релаксації фрактального типу. Розроблено програмне забезпечення для дослідження впливу параметрів дробового диференціювання на реологічні властивості в’язкопружних середовищ. Виконані дослідження дають можливість підвищити ефективність математичного моделювання процесів в’язкопружного деформування матеріалу з урахуванням ефекту “пам’яті” та самоорганізації, зменшивши залишкові напруження у матеріалі та визначивши адекватний напружено-деформаційний стан. Окрім цього, наведеними результатами можна скористатись для розв’язання задач параметричної ідентифікації математичних моделей у в’язкопружних середовищах із фрактальною структурою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розроблення інтерактивного веб-додатку з використанням нереляційної бази даних
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-12-30) Дзелендзяк, У. Ю.; Самотий, В. В.; Палюшок, В. О.; Національний університет “Львівська політехніка”; Львівський державний університет безпеки життєдіяльності; Краківська Політехніка ім. Тадеуша Костюшко
    Розроблено інтерактивний веб-додаток, який складається з бази даних, сховища даних, прогресивного мобільного додатку та основного веб-інтерфейсу. Він дає можливість створювати, відправляти та опрацьовувати заявки користувачів, а також переглядати, змінювати, видаляти та переносити елементи, управляти додатковими функціями, що є недоступними для звичайного користувача. Ще однією важливою особливістю розробленого додатка є можливість роботи offline.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження пріоритетного підходу в доступі до фізичного середовища на МАС-підрівні
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Леонтьева, О.; Обельовська, К.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розроблено систему імітаційного моделювання множинного доступу з прослу- ховуванням несучої та виявленням колізій і корекцією вихідних потоків станцій залежно від їхніх пріоритетів та завантаженості мережі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дистанційне навчання в контексті сучасних інформаційних технологій
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Кульчицький, І.; Львівський центр науково-технічної і економічної інформації
    Розглядається зміст поняття інформації з точки зору технології звичайного виробничого процесу (сировииа >натвфйбрикат~>кінцевий продукт) та аналізу- ється вплив нових інформаційних технологій на зміст і форми освітньої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комп’ютерні технології спрощення багатоконтурних систем управління
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002-03-26) Струк, Є.; Фабрі, Л.; Садов’як, Б.; Ісаєнко, А.; Баб'як, І.; Національний університет "Львівська політехніка"
    Описані розроблені програми Management v.1.0 maAliNA застосовуються при аналізі багатоконтурних систем управління. За допомогою цих програм здійснюються визначення результуючої передатної функції складних структурних схем. Програми мають інтуїтивно зрозумілі інтерфейси та розвинуту систему підказок, що дає можливість ефективно використовувати їх у навчальному процесі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Достовірність передачі інформації в системі сигналізації SS7
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002-03-26) Обельовська, К.; Національний університет "Львівська політехніка"
    Проаналізовано помилки, що не виявляються в підсистемі передачі повідомлень рівня 2 системи сигналізації SS7. Запропоновано спосіб зменшення їх кількості в два рази.
  • Thumbnail Image
    Item
    Імітаційна модель для дослідження транспортного рівня комп’ютерних мереж
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002-03-26) Гвоздик, А.; Обельовська, К.; Національний університет "Львівська політехніка"
    Для дослідження транспортного рівня комп'ютерних мереж запропонована імітаційна модель, що базується на об'єктно-орієнтованому підході.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження статистичних характеристик генератора псевдовипадкових послідовностей побудованого на базі регістра зсуву
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2001-03-27) Васильцов, І. В.; Карпінський, Б. З.; Федоров, А. Ю.; Тернопільська академія народного господарства; College of William and Mary
    Розглянуто результати дослідження статистичних характеристик генератора псевдовипадкових послідовностей побудованого на базі регістра зсуву. Отримані результати дають змогу розробити методику експериментальних досліджень для криптоаніалізу апаратної реалізації поточних шифрів.