Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження режимів роботи циклона з проміжним відведенням осадженого пилу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-11-22) Майструк, В. В.; Дзіндзюра, В. П.; Maistruk, V.; Dzindzura, V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Мета. Поставлену науково-дослідну проблему можна вирішити, дослідивши вплив співвідношення об’єму газу, що проходить через пилорозвантажувальні отвори, та кількості газу, що проходить через тангенціальний вхідний патрубок на гідравлічний опір і ефективність очищення у циклоні із проміжним відведенням осадженого пилу. Актуальність роботи полягає в тому, що встановлення оптимального співвідношення між витратами повітря, що відсмоктується через пилорозвантажувальні отвори, і загальними витратами повітря в циклоні з проміжним відведенням осадженого пилу дасть змогу досягти високої ефективності роботи апарата цього типу зі зменшенням гідравлічного опору. Методика полягає в тому, що для визначення гідравлічного опору й ефективності очищення за допомогою CFD-програм у САD-програмі побудовано модель циклона з проміжним відведенням осадженого пилу, конструкцію якого подано в [5] за методикою згідно з [6]. Результати. Встановлено оптимальне співвідношення між витратами повітря, що відсмоктується через пилорозвантажувальні отвори, і загальними витратами повітря в циклоні з проміжним відведенням осадженого пилу для різних схем підключення апарата. Наукова новизна. Вперше за допомогою теоретичних досліджень встановлено оптимальне співвідношення між витратами повітря, що відсмоктується через пилорозвантажувальні отвори, і загальними витратами повітря у циклоні з проміжним відведенням осадженого пилу. Практична значущість. Використання в циклоні з проміжним відведенням осадженого пилу оптимального співвідношення між витратами повітря, що відсмоктується через пилорозвантажувальні отвори, і загальними витратами повітря забезпечує високу ефективність очищення повітря від пилу за менших енергетичних витрат.
  • Thumbnail Image
    Item
    Обґрунтування підвищення ефективності вітроенегетичної установки із обертовим ротором
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-26) Вікович, І. А.; Афтаназів, І. С.; Строган, О. І.; Балабанська, І. І.; Vikovich, I. A.; Aftanaziv, I. S.; Strogan, O. I.; Balabanska, I. I.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Проведено порівняльний аналіз вітроустановок із обертовим ротором горизонтального і вертикального типів та обґрунтовано підвищення ефективності запропонованої нової конструкції вітроустановки із обертовим ротором, одержано аналітичну залежність для визначення потужності запропонованої повітродувної частини цієї установки. Побудовано графічні залежності пливу збільшення швидкості потоку у повітровідвідній частині вітроустановки на зростання її теоретичної потужності за різних співвідношень діаметрів впускного і випускного отворів. Наведено орієнтовні запаси поновлюваних і не поновлюваних джерел енергії на земній кулі та описано переваги поновлюваних джерел енергії порівняно із традиційними.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження дії вітру при поливанні газонів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Орел, В. І.; Поцюрко, Н. М.; Orel, V.; Potsiurko, N.; Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра гідравліки та сантехніки; ЛМКП “Львівводоканал”; Lviv Polytechnic National University, Department of hydraulic and sanitary engineering; Lviv City Communal Enterprise “Lvivvodokanal”
    Поливання газонів має повністю забезпечувати зрошення їхньої площі. Порівняно з відсутністю вітру, як попутний вітер, так і зустрічний, а також бічний змінюють траєкторію струменя води, який витікає з водовипуску поливного трубопроводу. Досліджено вплив бічного нормального повітряного потоку на траєкторію струменя води. Використовувалася модернізована короткоструменева експериментальна установка з низьконапірним насосом. Потік повітря створювався осьовим вентилятором. Підтверджено відхилення траєкторії струменя води від прямолінійного напряму та зменшення її довжини при дії повітряного потоку порівняно з його відсутністю, що узгоджується з літературними джерелами. Одержано лінійну залежність кута відхилення траєкторії струменя води від прямолінійного напряму залежно від швидкості бічного нормального повітряного потоку. Показано збільшення площі ділянки газону, яка не поливатиметься, при збільшенні швидкості бічного нормального повітряного потоку. Запропоновано оснащувати поливні установки блоком керування з метою повороту на певний кут для компенсації дії вітру при поливанні газонів.