Електроенергетичні та електромеханічні системи. – 2000. – №400

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/36295

Вісник Національного університету «Львівська політехніка»

У Віснику публікуються результати науково-дослідних робіт професорсько-викладацького складу, співробітників і студентів Національного університету “Львівська політехніка” та інших ВНЗ і організацій України. Для наукових співробітників та інженерів, які спеціалізуються в галузі електроенергетики і електромеханіки.

Вісник Національного університету «Львівська політехніка» : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000. – № 400 : Електроенергетичні та електромеханічні системи / відповідальний редактор О. Ю. Лозинський. – 170 с. : іл.

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 32
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз робочого стану авіаційного мотора
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Кватер, Т.
    Запропоновано методику діагностики робочого стану авіаційного мотора, яка базується на оцінці характеристик його вібрацій. Наведено результати розрахунку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Власна і взаємна індуктивності розсіяння циліндричних співвісних обмоток на феромагнітному осерді
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Яцун, М. А.; Яцун, А. М.
    Отримані вирази для власної і взаємної індуктивностей розсіяння циліндричних співвісних обмоток на феромагнітному осерді залежно від геометричних розмірів і взаємного розміщення обмоток, розмірів і властивостей екрана.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив похибок виготовлення щітково-колекторного вузла на пульсації машин постійного струму
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Чучман, Ю. І.
    Розглянутий вплив похибок виготовлення щітково-колекторного вузла на вихідні характеристики вимірювальних і виконавчих електричних машин постійного струму. Наведено результати досліджень впливу зсувів щіток з геометричної нейтралі, нерівномірностей розподілу колекторних пластин по обводу колектора та радіального биття поверхні колектора.
  • Thumbnail Image
    Item
    Обчислення магнітної провідності повітряного проміжку з двобічною зубчастістю
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Ткачук, В. І.; Григоренко, М. К.
    Наведена методика, розрахункові формули та результати обчислення магнітної провідності повітряного проміжку з двобічною зубчастістю на основі методу Р.Поля.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика та дидактика комп’ютерного лабораторного практикуму з електротехніки
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Стахів, П. Г.; Коруд, В. І.; Гамола, О. Є.
    Розглянуті особливості методики та дидактики формування лабораторного практикуму з електротехніки в системі комп’ютерного навчання. Відзначені переваги й недоліки комп’ютерних технологій в напрямку лабораторного практикуму, а також доведена необхідність наявності дидактичного забезпечення технологій. Обґрунтована методика формування такого лабораторного практикуму з потужним комп’ютерним забезпеченням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вимикач ВВБ-750 КВ як загострювач імпульсних напруг
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Собчук, B. C.; Пащенко, В. Н.; Собчук, Н. В.
    Розглянуто вимикач ВВБ-750 кВ як загострювач імпульсних напруг грозового походження. Наслідком роботи вимикача як загострювача є порушення конструктивної координації ізоляції епоксидних вводів самого вимикача, що призвело до їх електричного пробою. Аналіз характеру дефектів, які виникають, свідчить про суттєве збільшення крутизни фронту грозового імпульсу до небезпечних значень. Побудована електрична схема заміщення вимикача ВВБ-750 кВ під час роботи в імпульсному режимі. Зроблено висновок про небезпеку для по¬здовжньої ізоляції обмоток електрообладнання від дії загострених грозових імпульсів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Компенсація реактивної потужності в електричних мережах зі змінним навантаженням
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Сегеда, М. С.; Дончик, В. В.
    У статті розглянуто проблему компенсації реактивної потужності в електричних мережах зі змінним навантаженням. Показано форсувальну здатність запронованої схеми. Наведено математичну та цифрову моделі, а також досліджено усталені режими.
  • Thumbnail Image
    Item
    Порівняльний аналіз методів розрахунку усталених режимів і характеристик явнополюсних синхронних машин
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Попічко, В. В.; Корецький, О. В.
    Наведені результати розрахунку характеристик графо-аналітичними методами з використанням векторної діаграми Блонделя без врахування насичення та з його врахуванням, діаграми Потьє та числовим методом за рівняннями електричного стану в осях d-q і рівняннями магнітного стану заступної схеми машини. Розрахунки виконані для різного ступеня насичення машини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Математичне моделювання процесів в електроприводі з каскадним інвертором напруги
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Плахтина, О. Г.; Боднар, Г. Й.; Куцик, A. C.; Плахтина, I. O.
    У статті описано спосіб покращання форми вихідної напруги перетворювача частоти компенсацєю вищих гармонік у її складі та схему електропривода з використанням перетворювача частоти “випрямляч - каскадний інвертор” і асинхронного короткозамкненого двигуна. Розроблена математична модель такої системи. Досліджені електромагнітні та електромеханічні процеси у запропонованій системі електропривода методами математичного моделювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження впливу конструкційних факторів на рівень пульсацій ЕРС спеціальних машин постійного струму
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Осідач, Ю. В.; Макарчук, О. В.; Мирка, A. B.
    У цій роботі викладені результати досліджень впливу співвідношень розмірів магнітопроводів якоря та індуктора, а також щітково-колекторного вузла на рівень зубцевих та колекторних пульсацій ЕРС якірної обмотки машини постійного струму без додаткових полюсів із зубцевим якорем у їх взаємозв’язку. Вказані дослідження здійснені з використанням розробленої математичної моделі і методів теорії планування експерименту, отримано аналітичний вираз, що дозволяє розрахувати рівень пульсацій ЕРС обмотки якоря машини постійного струму як функцію вищезгаданих факторів, а також досліджувати їх вплив на рівень вказаних пульсацій.