Комп'ютерні науки та інформаційні технології. – 2017. – №864

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/40999

Вісник Національного університету «Львівська політехніка»

Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» входить до переліку видань ВАК, в яких друкуються матеріали дисертаційних робіт у галузі технічних наук. У віснику публікуються статті за результатами досліджень з актуальних питань комп’ютерних наук та інформаційних технологій, виконаних професорсько-викладацьким складом Національного університету «Львівська політехніка» та провідними вченими України і зарубіжними вченими в галузі проектування архітектури і компонентів комп’ютерних систем, моделювання складних об’єктів, процесів і систем та розробки і використання новітніх інформаційних технологій. Для науковців, викладачів вищих закладів освіти, інженерів, що спеціалізуються у сфері новітніх обчислювальних систем, мереж, комп’ютеризованих засобів розв’язання задач цифрового опрацювання сигналів і зображень, автоматизованого проектування та керування, а також докторантів, аспірантів та cтудентів старших курсів відповідних спеціальностей.

Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Комп’ютерні науки та інформаційні технології : збірник наукових праць / Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка» ; голова Редакційно-видавничої ради Н. І. Чухрай. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. – № 864. – 324 с. : іл.

Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Комп’ютерні науки та інформаційні технології

Зміст


1
3
7
20
24
37
42
49
63
68
77
83
90
97
102
111
119
130
140
146
151
157
168
179
186
192
201
210
221
239
250
257
263
268
277
286
291
299
307
314
320

Content


1
3
7
20
24
37
42
49
63
68
77
83
90
97
102
111
119
130
140
146
151
157
168
179
186
192
201
210
221
239
250
257
263
268
277
286
291
299
307
314
320

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 41
  • Thumbnail Image
    Item
    Модифікація алгоритму RSA з використанням побітових операцій у шифруванні-дешифруванні кольорових зображень
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Ковальчук, А.; Цепак, В.; Шевчук, А.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Описано поєднання елементів алгоритму RSA і побітових операцій для сумісного використання під час шифрування – дешифруванняі зображень. Шифрування – дешифрування проводиться без додаткового зашумлення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика розроблення структурно-автоматних моделей відмовостійких систем з альтернативними продовженнями випадкових процесів після процедур контролю, перемикання і відновлення
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Федасюк, Д.; Волочій, С.; Національний університет “Львівська політехніка”
    У технології розроблення дискретно-неперервних стохастичних моделей відмово- стійких систем важливим етапом є розроблення графу станів і переходів. Є відомою методика розроблення графу станів і переходів, в основу якої покладено структурно- автоматну модель відмовостійкої системи. Ступінь формалізації методики побудови графу станів дав змогу її автоматизувати в програмному засобі ASNA. Якщо в струк- турно-автоматній моделі відсутні помилки, то граф станів будується безпомилково. Але актуальною залишається задача безпомилкового розроблення структурно-автоматної моделі. Наведено методику розроблення структурно-автоматних моделей відмовостій- ких систем з альтернативними продовженнями випадкових процесів після закінчення процедур контролю, перемикання і відновлення, яка забезпечує безпомилкову їх побудову і в якій трудомісткі процедури піддаються автоматизації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Програма перетворення растрових контурних зображень на основі фрактальних сіток
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Назаркевич, М.; Клюйник, І.; Національний університет “Львівська політехніка”; Технічний коледж Національного університету “Львівська політехніка”
    Розроблено програмне забезпечення для перетворення растрових контурних зображень на фрактальні криві Гільберта. Програму можна використовувати для захисту та пере- творення зображень у друкованих документах. Формат виведення зображень є векторним.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формалізація процесу стратегічного планування розвитку регіонального туризму в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Грицюк, Ю.; Грицюк, М.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розроблено методичний підхід до формалізації процесу стратегічного планування розвитку регіонального туризму, в якому комплексно враховано такі специфічні особливості стратегічного планування, як: одночасна приналежність до політики розвитку туристичної індустрії держави та соціально-економічної політики у сфері розвитку регіонального туризму; взаємозв’язок стратегічного планування з державною політикою та державним управлінням. Сформульовано та сформовано цільову функцію та систему критеріїв для досягнення певного рівня розвитку регіонального туризму, а також основні принципи обґрунтування проектів прийняття стратегічних рішень тощо. Запропонований підхід є придатним не тільки для прийняття стратегічних рішень у сфері розвитку регіонального туризму на певній території держави.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вибір параметрів растрування для насвітлювальних пристроїв CtP
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Логойда, М.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Визначено залежність кількості рівнів сірого від лініатури растра для сталих значень роздільної здатності CtP пристрої. Запропоновано рекомендації щодо вибору параметрів растрування для насвітлювальних пристроїв системи CtP.
  • Thumbnail Image
    Item
    Адаптивна матрична нейро-фаззі самоорганізовна мережа для кластеризації багатовимірних потоків даних
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Бодянський, Є.; Винокурова, О.; Кобилін, І.; Мулеса, П.; Харківський національний університет радіоелектроніки
    Запропоновано адаптивну матричну нейро-фаззі самооргазізовну мережу для кластеризації багатовимірних потоків даних (біомедичні масиви спостережень, сигнали цифрового відео, що формують дискретні двовимірні поля тощо). Ця мережа характеризується простотою обчислювальної реалізації, високими апроксимувальними властивостями, швидкодією процесу навчання і призначена для розв’язання широкого класу задач інтелектуального аналізу потоків даних. Результати низки експериментів як на тестових, так і на реальних даних підтверджують ефективність запропонованого підходу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Measurement plannig of natural purification in artificial water reservoirs
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Sopruniuk, A.; Lviv Polytechnic National University
    Наведено і описано схему планування вимірювань процесів природного очищення води в штучних водоймах. Схему можна використати для вимірювання якості води в інших водоймах, таких як річки, озера і підземні води, однак об’єкт вимірювань у цій статті чітко визначений. Також розглянуто конкретні чинники впливу на якість води та засоби вимірювань. Описану схему контролю якості води можна використати для інших об’єктів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Cloud services and their selection algorithm
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Boyko, Nataliya; Lviv Polytechnic National University
    Описано архітектуру хмарних сервісів та основні технології для алгоритму вибору сервісів (послуг). Аналізовано хмарні обчислення є актуальними для різного виду програмного забезпечення та розподілених обчислень, які ґрунтуються на доступі до Інтернету, що означає, що користувачі можуть отримати доступ до сховищ і програм з віддалених серверів за допомогою web-браузерів чи інших стаціонарних або мобільних терміналів. Описуються ресурси стаціонарних та мобільних терміналів, які є обмеженими, саме тому хмарні обчислення є правильним інструментом, який забезпечить термінали різного роду потужними ресурсами для досягнення складних сервісів. Розглянуто архі- тектуру хмарних сервісів та ключові алгоритми вибору сервісів з адаптивними виконан- нями і мінімальними витратами. Запропонована архітектура хмарних сервісів є небезпід- ставною, а наведені алгоритми вибору необхідного сервісу є доступними, можуть змінювати масштаб та є водночас адаптивними до різних типів сервісних і клієнтських середовищ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метод побудови анімованих захисних елементів для друкованих та електронних відбитків
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Носенко, С.; Оліярник, Р.; Назаркевич, М.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розроблено спосіб захисту друкованих відбитків створенням анімованих об’єктів. Метод захисту полягає в тому, що статичне зображення створюють з “аніма- цією”. Рух забезпечується за допомогою плівки, яка зміщується в горизонтальному напрямі. Розроблений метод можна використовувати як для електронних, так і для друкованих документів. Обгрунтовано вибір товщини лінії та прогалин для якісного відтворення засобами поліграфічної техніки.