Термін “номенклатура” у синхронічних та діахронічних мовознавчих студіях

2002-03-26

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

У статті проетежено появу терміна номенклатура і його кількасотлітню еволюцію у працях лінгвістів-термінологів. До сьогодні нема єдиної думки щодо номенклатури й номена. Однак сучасні українські мовознавці, продовжуючи традицію І.Верхратського (від ІІ половини ХІХ ст.), позначають словом “номенклатура” сукупність найменувань об’єктів певної науки без прямого відношення до потреб теорії.
In tfae article the appearance of the term nomenclature and its évolution during the centuries in the works of the linguists is observed. There has not been unanimity concerning ternis nomenclature and nomen up to now. The modem Ukrainian linguists according to the tradition of I.Verkhrats’kyy by means of the terni nomenclature dénoté the totality of object’s names in the certain brandi of science without the direct relations to the needs of theory.

Меуш Г. Термін “номенклатура” у синхронічних та діахронічних мовознавчих студіях / Ганна Меуш // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 453 : Проблеми української термінології. — С. 90–93. — (Теоретичні засади термінознавства та лексикографії).

Endorsement

Review