2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Отримана стратегія адаптивної системи оптимального керування нестаціонарним динамічним об'єктом у вигляді системи машинних алгоритмів описує структуру й алгоритм функціонування адаптивної системи, що дозволяє оцінювати параметри об'єкта керування, внутрішні і зовнішні впливи, невимірювані фазові координати об'єкта, аналізувати параметричний і фазовий стан і на їх основі приймати рішення про зміну параметрів регулятора так, щоб керуючий вплив був найбільш ефективним.
The received strategy of adaptive system of optimum control of non-station ary dynamic object as system of machine algorithms describes structure and algorithm offunctioning of adaptive system, that allows to make estimations of parameters of object of management, internal and external influences, non-measurable phase coordinates of object, to carry out the analysis of a parametrical and phase condition and on their basis to make a decision on change of parameters of a regulator so that managing influence was most effective.

Ушаков Е. Метод алгоритмічного синтезу адаптивної системи оптимального керування нестаціонарним об'єктом з неповною інформативністю / Е. Ушаков // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. — № 496 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — С. 240–255. — (Методи й алгоритми сучасних інформаційних технологій).