2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто рівномірне наближення сумою лінійної і степенево-показникової функції. Встановлено умову, за якої рівномірне наближення з найменшою абсолютною похибкою таким виразом існує й єдине. Наведено клас функцій, для яких рівномірне наближення цим виразом існує і запропоновано алгоритм для знаходження його параметрів.
Uniform approximation by sum of linear expression and power function is considered . There is established necessary condition for existing and unity such appoximation with least absolute error. There are given classes of function, for which uniform approximation by these expressions exist and algorithm for finding of its parameters is offered.

Малачівський П. С. Математично-інформаційне моделювання давачів на основі рівномірного наближення поля експериментальних даних сумою лінійної і степенево-показникової функції / П. С. Малачівський, В. А. Андруник // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 549. — С. 118–127.