Про умови конвергентності для систем другого порядку

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

У роботі розглядаються критерії конвергентності розв’язків для нелінійної системи другого порядку. Проблему конвергентності зведено до дослідження стійкості рівняння другого порядку з параметричним збудженням. Розраховано критичне значення загасання для гармонічного збудження, вище якого параметричне збудження неможливе. Зроблено числовий розрахунок форми кривої, яка дає найсильніше параметричне збудження. Criterions of convergention for non-linear second order system are discussed in this paper. Convergention problem was transformed to the investigation of stability of the second-order equation with parametric excitation. Critical value of damping for harmonic excitation have been calculated. The shape of the curve which gives the strongest parametric excitation have been calculated numerically.

Паранчук Р. Про умови конвергентності для систем другого порядку / Р. Паранчук, Л. Синицький // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 421 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 135–139. – Бібліографія: 5 назв.