Chemistry & Chemical Technology

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2083

Паралельна назва: Хімія та хімічна технологія Додаткові відомості: наук.-техн. журн. Відом. про відпов.: Lviv Politechnic National University

News

Науково-технічний журнал “Хiмiя та хiмiчна технологiя”
Виходить щоквартально з вересня 2007 року.
Засновник i видавець Нацiональний унiверситет “Львiвська полiтехнiка”
Контактна адреса: Нацiональний унiверситет “Львiвська полiтехнiка”
вул. Бандери,12, 70013, Україна
Тел.:+30322 2582166
e-mail: mbratych@polynet.lviv.ua
http://nauka.lp.edu.ua/
Мова видання англійська.

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Performance of Electrocoagulation Process Using Iron and Aluminum Electrodes with and without Perforations
    (Видавництво Львівської політехніки, 2023-02-28) Konduru, Mani Divya; Vangalapati, Meena; Shaik, Feroz; Andhra University; Prince Mohammad Bin Fahd University
    Процес електрокоагуляції широко використовують для вилучення забруднюючих речовин з промислових стічних вод. У цьому дослідженні зроблено спробу дослідити проведення процесу електрокоагуляції з використанням алюмінієвих і залізних електродів для обробки іонів металів, наявних у синтетичних гальванічних стічних водах. Досліджувані електроди були з перфораціями та без них, і встановлено, що ефективність електродів з перфорацією (80 %) була вищою, ніж без перфорацій (50 %). Ефективність вилучення іонів важких металів зростала з часом утримування та постійним струмом. Оптимізовані значення часу перебування, напруги, рН, струму, відстані між електродами становили 160 хв, 6 В, 5, 0,2 А і 3 см відповідно. Максимальний відсоток вилучення іонів нікелю та міді за допомогою перфорованих залізних електродів становив 90,7 % і 86,0 % відповідно, а для хрому з використанням поєднання перфорованих залізних і алюмінієвих електродів – 93,1 %. Вилучення іонів металу відбувалося за кінетичною моделлю псевдодругого порядку з параметрами, залежними від струму.
  • Thumbnail Image
    Item
    The Effectiveness of Zeolite for the Removal of Heavy Metals from an Oil Industry Wastewater
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-16) Al-Maliki, Salam Bash; Al-Khayat, Zainab Qahtan; Abdulrazzak, Ibtihaj Abdulwahhab; AlAni, Amani; Al-Iraqia University; Al Karkh University
    Проведено комплексні дослідження для визначення ефективності цеоліту щодо покрашання характеристик стічних вод нафтової промисловості. За допомогою атомно-абсорбційної спектрофотометрії визначено концентрації важких металів. Встановлено, що цеоліт у кількості 0,2 г/л, за швидкості 270 об/хв і рН 6,5 дає можливість досягти ефективності видалення металів приблизно 99 %.
  • Thumbnail Image
    Item
    Stripping voltamperometric determination of heavy metals in honey samples
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-01-20) Kupchyk, Olena; Chernihiv National Pedagogical University named after T.G.Shevchenko
    Вміст цинку, кадмію, свинцю і міді у різновидах меду визначено методом інверсійної вольт- амперометрії. Пробопідготовка зразків була виконана трьома способами: сухим та мокрим озоленням, а також «мокрою» мінералізацєю і сухим озоленням. Встановлено, що всі методи підготовки проб можна використовувати для руйнування медової матриці, але комбінований метод підготовки зразків є більш ефективним для вилучення йонів важких металів та забезпечує точність визначення. Метод інверсійної вольтамперометрії може бути використаний в практиці кількісного визначення важких металів у зразках меду.
  • Thumbnail Image
    Item
    Development of low waste technology of water purification from copper ions
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-01-20) Trokhymenko, Ganna; Gomelya, Mykola; National University of Shipbuilding; National Technical University of Ukraine “KPI”
    Приведено результати досліджень зі ста- білізаційного оброблення води для підживлення водозворотних систем охолодження йонообмінним методом. Вивчено процеси пом’якшення води на сильно- та слабокислотних катіонітах у присутності йонів міді. Визначено залежність ефективності очищення води від міді та її пом’якшення в залежності від форми йоніту та витрат води.
  • Thumbnail Image
    Item
    Adsorption of heavy metals ions from liquid media by palygorskite
    (Publishing House of Lviv Polytechnic National University, 2015) Melnyk, L.; Bessarab, O.; Matko, S.; Malyovanyy, М.
    The process of heavy metals adsorption by natural mineral palygorskite from wastewater and food (apple juice) has been investigated. The purification processes of copper, cadmium, lead, mercury and zinc have been studied. The rational technological parameters of these processes have been determined. The mechanism for heavy metals adsorbtion from juice by palygorskite has been defined. Досліджено процес адсорбції важких металів природним мінералом палигорськітом із стічних вод та харчових продуктів (яблучного соку). Досліджені процеси очищення від йонів міді, кадмію, свинцю, ртуті, цинку та визна- чено раціональні технологічні параметри цього процесу. Встановлено механізм сорбції важких металів із соку палигорськітом.