Проблеми економіки та управління

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2126

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 586
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінювання стану високотехнологічного сектору та його розвитку в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Демків, Я. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Проаналізовано стан та основні перешкоди розвитку вітчизняного високотехнологічного сектору. Виділено основні групи чинників, що ускладнюють реалізацію вітчизняного науково-технічного потенціалу. Проаналізовано основні показники інноваційної та винахідницької активності у вітчизняній промисловості як підґрунтя розвитку високотехнологічного виробництва. Виділено галузі вітчизняної промисловості, що зберегли порівняно високий науково-технічний та інноваційний потенціал, а також основних вітчизняних виробників високотехнологічної продукції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз стану інтеграційних процесів України: перспективи і подолання недоліків
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Грибик, І. І.; Вільгуцька, Р. Б.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто стан інтеграційних процесів України. Проаналізовано динаміку і структуру основних елементів зовнішньоекономічної діяльності України, товарну та географічну збалансованість експортно-імпортних операцій за товарною групою, також детально розглянуто розвиток економічних відносин України з країнами Азії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміст до Вісника “Проблеми економіки та управління”
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23)
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка організаційного потенціалу підприємства
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Куліков, П. М.; Харківський національний економічний університет
    Проаналізовано особливості здійснення оцінки організаційного потенціалу підприємства. Запропоновано методику оцінки готовності машинобудівних підприємств до реалізації змін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості та етапи стратегічного управління машинобудівним підприємством з використанням слабких сигналів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Цмоць, О. І.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Здійснено класифікацію стратегічної інформації та слабких сигналів, проаналізовано послідовність дій під час стратегічного управління за слабкими сигналами та визначено особливості такого управління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структурно-функціональний аналіз процесу забезпечення економічної безпеки на машинобудівному підприємстві
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Хома, І. Б.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Проведено структурно-функціональний аналіз запропонованого восьмиетапного процесу забезпечення економічної безпеки на прикладі машинобудівного підприємства з використанням властивості трансверсальності до його завершального етапу – діагностики рівня економічної безпеки за шкалою бальної оцінки при заданій інтегрованій структурі критеріїв прийняття оптимальних економічних рішень у розрізі основних видів діяльності виробничо-господарської структури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Управлінські рішення у сучасному стратегічному плануванні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Тригоб’юк, С. С.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Досліджено суть поняття стратегічне управлінське рішення, наведено особливості й ознаки стратегічних управлінських рішень, показано місце і значення підсистеми прийняття стратегічних управлінських рішень у системі стратегічного планування підприємств. Наведено основні рівні невизначеності середовища, що має вагомий вплив на формування і прийняття адекватних стратегічних управлінських рішень, а також запропоновано способи вирішення стратегічних проблем.
  • Thumbnail Image
    Item
    Просторовий підхід в управлінні розвитком підприємства
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Гребешкова, О. М.; “КНЕУ імені Вадима Гетьмана”
    Запропоновано та обґрунтовано доцільність розроблення просторового підходу до управління розвитком підприємства як складної, відкритої, поліфункціональної системи. Задля розкриття сутності просторового підходу автором статті виділено чотири типи простору розвитку підприємства (інформаційний, конкурентний, реляційний, стратегічний), розкрито сутність, запропоновано визначення та наведено їхню порівняльну характеристику.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток методів використання дискримінантних моделей оцінки ймовірності банкрутства на машинобудівних підприємствах
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Товажнянський, В. Л.; Перерва, П. Г.; Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
    Широке використання в практиці антикризового менеджменту дискримінантних функцій не завжди може надати об’єктивний результат. У них не знаходять відтворення такі важливі показники роботи підприємства, як обсяг виробництва продукції, дебіторська та кредиторська заборгованість. Ці недоліки усунені в розробленій авторами моделі оцінювання кризових явищ з використанням тригонометричних функцій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Огляд підходів до оцінювання фінансового стану суб’єктів господарювання
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Теребух, А. А.; Діброва, Н. О.; Львівський державний інститут новітніх технологій та управління ім. В. Чорновола
    Проаналізовано теоретико-методологічні аспекти діагностики та передбачення фінансового стану суб’єктів господарювання. На основі опрацьованих публікацій зарубіжних та вітчизняних науковців, досліджено основні методичні підходи до оцінювання ймовірності банкрутства підприємств. Проаналізовано застосування сучасних економетричних інструментів, а саме: дискримінантного аналізу, як одного із найважливіших для попередження неплатоспроможності суб’єктів господарської діяльності.