Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 55
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінювання стратегії підприємства методом теорії ігор
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-02-25) Коваль, З. О.; Koval, Z. O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Запропоновано методику вибору і оцінювання стратегій підприємств за допомогою застосування теорії ігор, що дасть змогу врахувати стратегії конкурентів (інших учасників конфліктної ситуації) або стан “природи”, що уособлює середовище функціонування підприємств. Розглянуто переваги і недоліки застосування методів теорії ігор у сфері оцінювання стратегій підприємств, здійснено класифікацію та порівняння видів цих методів з метою з’ясування особливостей використання їх у визначених ситуаціях, досліджено особливості застосування критеріїв вибору стратегій у цій сфері.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінювання ефективності стратегій підприємства методами сценарного аналізу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-25) Коваль, З. О.; Koval, Z. O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розроблено механізм оцінювання ефективності стратегії, що на відміну від існуючих дасть змогу врахувати множинний характер їх формування. Запропоновано до застосування матрицю вибору стратегії за допомогою застосування методик сценарного аналізу, що передбачає багатоваріантний та моноваріантний підходи до формування стратегій, а також методику, що дає змогу отримати об’єктивну оцінку ефективності стратегії врахуванням сценаріїв розвитку підприємства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження і проєктування інформаційної системи вищого навчального закладу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-01) Шпур, О.; Пиріг, Я.; Гордійчук-Бублівська, О.; Пиріг, Ю.; Shpur, O.; Pyrih, Y.; Hordiichuk-Bublivska, O.; Pyrih, Yu.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У роботі досліджено етапи проєктування інформаційної системи вищого навчального закладу, яка забезпечуватиме зберігання всієї інформації в єдиній базі даних та ефективний обмін інформацією між підсистемами, що дасть змогу істотно підвищити ефективність роботи ВНЗ. Для здійснення моделювання предметної області як обов’язкового етапу проєктованої системи проаналізовано особливості побудови діаграми варіантів її використання та спроєктовано підсистеми інституту і трекінгу інформації. Подано послідовність дій для процесу проєктування інформаційної системи вищого навчального закладу, що дає змогу чітко і максимально повно сформувати вимоги щодо її розроблення для вирішення завдань різного призначення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова фрактального зображення типу “канторів пил”, з використанням рандомізованої системи ітераційних функцій
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-01) Юнак, О.; Стрихалюк, Б.; Климаш, М.; Шпур, О.; Yunak, O.; Strykhaliuk, B.; Klymash, M.; Shpur, O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У статті розглянуто результати розроблення алгоритму визначення кількості пікселів фрактального зображення типу “фрактальний пил” (набір Кантора), утвореного за допомогою РСІФ, обмеженого роздільною здатністю. Виведено математичні формули та схеми для розрахунку кількості пікселів фрактального зображення та кількості ітерацій фрактала RSIF. Цей алгоритм полягає у знаходженні формул залежно від кількості фігур першої ітерації, коефіцієнтів подібності та роздільної здатності. Це дає можливість визначити кількість пікселів для фрактального зображення із різною роздільною здатністю. Алгоритм розрахунку не використовує входження циклу в цикл та рекурсивних функцій і є доволі оптимізованим, що дає можливість не витрачати великих обчислювальних потужностей. Використання формул надалі дасть змогу визначити кількість випадкових подій (стохастичного руху точки) для забезпечення якості відтворюваного зображення за допомогою РСІФ, сформувати вихідний набір даних для нейронних мереж, що буде покладено в основу розпізнавання об’єктів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування високоефективної дискретної тримасової міжрезонансної коливальної системи вібраційної машини з електромагнітним приводом
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-11-22) Ланець, О. С.; Майструк, П. В.; Боровець, В. М.; Майструк, В. В.; Качмар, Р. Я.; Lanets, O.; Maistruk, P.; Borovets, V.; Maistruk, V.; Kachmar, R.; Національний університет ”Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Мета полягає в обґрунтуванні інерційно-жорсткісних та силових параметрів високоефективної дискретної тримасової міжрезонансної коливальної системи вібраційної машини з електромагнітним приводом та у формуванні її математичної моделі з урахуванням приводу. Актуальність. Незважаючи на поширеність у промисловості одно- та двомасових вібраційних машин, їх тримасові аналоги у міжрезонансній зоні коливань мають значно вищий динамічний потенціал. Нові підходи до розрахунку і проєктування тримасових міжрезонансних вібраційних машин сприяли б їх масовому упровадженню на підприємствах різних галузей промисловості як технологічного обладнання. Методика. Розглянуто математичну модель тримасової міжрезонансної коливальної системи вібраційної машини з електромагнітним приводом у вигляді системи лінійних диференціальних рівнянь. На її основі сформовано залежності для визначення необхідних інерційно-жорсткісних та силових параметрів високоефективної вібраційної машини. На підставі уже відомих силових параметрів системи сформовано необхідні для проєктування вібраційної машини параметри електромагнітного приводу. Встановлені вище параметри закладено в математичну модель вібраційної машини. Досліджено часові залежності руху коливальних мас з урахуванням процесів, що відбуваються в електромагнітному віброзбуджувачі. Результати. Обґрунтовано інерційно-жорсткісні, силові параметри коливальної системи та сформовано математичну модель тримасової міжрезонансної коливальної системи, що враховує електромагнітні процеси в приводі. Наукова новизна. Сформовано математичну модель тримасової міжрезонансної коливальної системи вібраційної машини з урахуванням процесів, що відбуваються в електромагнітному приводі, де силова дія електромагніту формується через струм у котушці віброзбуджувача. Практична значущість. Запропоновану методику розрахунків тримасових міжрезонансних вібраційних машин з електромагнітним приводом можна використовувати під час проєктування високоефективного вібраційного технологічного обладнання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метод прямої корекції помилок для радіомодемів Wireless USB фірми CYPRESS SEMICONDUCTOR
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Кремінь, В. Т.; Сметана, А. С.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Запропонована реалізація завадостійкого кодування для радіомодемів WirelessUSB виконана на мікроконтролері PSoC. Показано, як можна використовувати апаратні можливості цих радіомодемів для виправлення помилок прийому, спричинених завадами у радіоканалі. Описано розроблений метод прямого корегування помилок, а також наведено його алгоритмічне та апаратне виконання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модифікований генетичний алгоритм для пошуку оптимальних рішень при проектуванні цифрових структур
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Колодчак, О. М.; Мельник, А. О.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Запропоновано описання розробленого модифікованого генетичного алгоритму, що використовується у новому підході до пошуку оптимальних рішень при проектуванні цифрових структур підбиранням необхідних елементів бібліотеки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення механізмів розвитку вітчизняного машинобудування
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Козик, В. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто тенденції та проблеми машинобудування, визначені стратегічні цілі та пріоритети його розвитку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дозування сипких продуктів
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Боровець, В. М.; Беспалов, А. Л.; Шенбор, В. С.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто проблему розширення технологічних можливостей пакувального обладнання шляхом використання дозуючих пристроїв з можливістю регулювання об’ємів мірних ємностей в широких діапазонах
  • Thumbnail Image
    Item
    Обґрунтування ефективності роботи деяких вібраційних млинів
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Вікович, І. А.; Панкевич, Б. В.; Висоцька, Х. А.; Лаврівський, М. З.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розроблено нову конструкцію вібраційного млина для підвищення інтенсифікації процесу розмелювання матеріалів, де крім розмелювальних куль, введено допоміжні колисковоподібні мелючі тіла. Проведено обґрунтування ефективності роботи такого вібраційного млина.